Diş İmplant Tedavisi

Atakum'da Diş implantı tedavisi yaptırmak için iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilir, diş implant...

Atakum'da Diş implantı tedavisi yaptırmak için iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilir, diş implant randevusu oluşturabilirsiniz.


Teknik olarak diş implantı, protez diş veya köprüyü tutmak için çenenize yerleştirilen yapay bir diş köküdür. Bununla birlikte, çoğu insan "diş implantları" terimini kullandığında, implant (yapay diş kökü) ve protez dişin kombinasyonundan bahsediyorlar. Diş implantları, periodontal hastalık, yaralanma veya başka bir nedenle bir veya daha fazla dişini kaybetmiş ve takma diş takmamayı tercih eden kişiler için bir seçenek olabilir.

Diş İmplant Çeşitleri

Endosteal (kemikte): Bu en yaygın implant türüdür. Çene kemiğine cerrahi olarak yerleştirilen vidalar, silindirler veya bıçaklar gibi çeşitli formları vardır. Her implant bir veya daha fazla protez dişi tutar. Bu tip implant genellikle köprü veya hareketli protez kullanan hastalar için bir alternatiftir.

Subperiosteal (kemik üzerinde): Bu tip implant, implantı yerinde tutmak için diş etinden çıkıntı yapan metal çerçeve direkleri ile çenenin üstüne yerleştirilir. Subperiosteal implantlar genellikle geleneksel protezleri kullanamayan ve endosteal implantı tutmak için yeterli kemik yüksekliğine sahip olmayan hastalarda kullanılır.